Olszanica pokonana!

• autor: admin, 2015-04-27 22:26

Podczas niedzielnego spotkania Sokół na własnym boisku pokonał Olimpię Olszanicę 4-1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli : Staszak, Gapski oraz Hawrylów 2x.

Mecz mógł potoczyć sie zupełnie inaczej, ponieważ tuż po gwizdku sędziego goście zdecydowali się na strzał z samego środka boiska, jednak piłkę z trudem na rzut rożny sparował zaskoczony Kożuchowski. Sokół od pierwszych minut zdominował rywala, który nie prezentował zbyt wiele na boisku i przede wszystkim grał długimi piłkami. Sokół natomiast swoich szans upatrywał w grze piłką i atakowaniu z wypracowanych okazji, jednak od samego początku raziła nieskuteczność naszych graczy. Wynik meczu otworzył Staszak, który doskonale zamkną dośrodkowanie Marusińskiego i zupełnie niekryty spokojnie wpakował piłkę do bramki rywali. Olszanica nadal nie potrafiła zdziałać zbyt wiele w ataku i dość często kończyła swoje ataki na naszej obronie, która dość pewnie likwidowała raz po raz ataki gości. Sokół nadal przeważał i dominował na boisku a różnorakie sytuację były marnowane przez naszych zawodników. Nie mniej jednak w końcu nastąpiło przełamanie i piękną bramką z okolic 16 metra popisał się Hawrylów posyłając piłkę niemal w okienko bramki strzeżonej przez bramkarza Olimpii. Goście jednak nie zamierzali składać broni i nadal starli się atakować naszą bramkę, co kilka razy przyniosło im rzuty wolne z dość bliskich odległości, jednak żaden z nich nie skończył się bramką dla Olszanicy. Ostatnią bramkę w tej połowie zdobył Gapski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Staszaka i złe przyjęcie Hawrylówa, pokonując "na raty" bramkarza Olimpii ustalając wynik do przerwy.
Druga połowa to nadal rażąca nieskuteczność i momentami słaba gra w obronie po naszej stronie, co koniec końców wykorzystali przyjezdni. Nasi zawodnicy nadal dominowali i stwarzali sporo sytuacji jednak w dalszym ciągu skuteczność mocno kulała, co musiało się zemścić. Przy pierwszej próbie ataku rywali Ziembikiewicz okazał się lepszy od napastnika gości i znakomicie wybronił sytuację 1 na 1. Jednak przy jednym z kontrataków nasz bramkarz nie miał takiego szczęścia. Goście broniąc się przy rzucie rożnym wyprowadzają piłkę długim wykopem, ta przechodzi naszą obronę i trafia pod nogi napastnika, który tym razem pokonał naszego bramkarza zmniejszając straty. Kilka minut później była bliźniacza sytuacja, która też zakończyła się golem dla Olimpii, jednak arbiter dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Podrażniło to naszych graczy, którzy skupili się i na efekty nie trzeba było długo czekać. Na indywidualną akcję zdecydował się Hawrylów, który mijając kilku zawodników gości pewnie umieścił piłkę w siatce uspakajając obraz gry. Sokół mógł jeszcze podwyższyć, jednak żadna z naszych prób nie zakończyła się golem i ostatecznie wynik prezentował się 4-1.