06-2017

Wilków pokonany!

• autor: admin, 2015-05-20 22:49

W niedzielnym spotkaniu Sokół na własnym boisku pokonał Wilkowiankę Wilków 2-0. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Hawrylów.

"Na papierze" spotkanie to zapowiadało się jako ciekawe widowisko, ponieważ zarówno Sokół jak i Wilków są w górnej części tabeli i mają między sobą minimalną stratę. Krzywa po raz kolejny musiała radzić sobie w mocno okrojonym składzie ze względu na nieobecności czy kontuzję kilku graczy. Mecz ten, od początkowych minut stał się wyrównanym spotkaniem, gdzie większość gry toczyła się w obrębie środkowej część placu gry. Częściej to nasz zespół starał się skonstruować akcję, jednak goście nie zamierzali łatwo udostępnić dostępu do własnej bramki i dosyć dobrze się bronili. Wilków też nie zamierzał się wyłącznie bronić i również od czasu do czasu atakował naszą bramkę, jednak nasza obrona, podobnie jak przeciwnicy również grała dobre spotkanie, a jeśli nawet zdarzyło się naszej defensywie popełnić błąd to w bramce stał Ziembikiewicz, który pewnie wyłapywał różnorakie strzały przyjezdnych. Rysująca się przewaga naszego zespołu w końcu została udokumentowana bramką. Sprawy w swoje ręce wziął kapitan zespołu Hawrylów, który otrzymawszy piłkę przed polem karnym rywali popędził wprost w "gąszcz" obrońców, po czym przedryblował kilku zawodników oraz umieścił piłkę w siatce otwierając wynik spotkania. Sokół w dalszym ciągu napierał jednak niemoc strzelecka skutecznie utrudniała zdobycie bramki naszym zawodnikom.

Po upłynięciu 45 minut sędzia zaprosił obie ekipy do szatni.

Druga połowa była jeszcze lepszą w wykonaniu naszego zespołu. Przez większą część gry to Sokół kontrolował przebieg meczu, jednak nasi gracze nie potrafili wykorzystywać najprostszych okazji, przez co goście mają nadzieje na remis, również postanowili dążyć do zdobycia bramki. Jednak mimo okazji, żadna z ekip nie potrafiła przełamać nieskuteczności, przez co wynik nie ulegał zmianie. W końcu, po wielu okazjach kibice doczekali się drugiej bramki dla Sokoła. W polu karnym faulowany został Wojtczak, a karnego na bramkę zamienił Hawrylów i jak się okazało, ustalił wynik spotkania. Po drugiej bramce Sokół nie zamierzał oddać meczu i nadal szukał swoich szans, jednak ta sztuka już się nie udała i po 90 minutach sędzia zakończył ten dobry dla naszego zespołu mecz.

Jak dowiedzieliśmy się tuż przed meczem, jeden z młodych zawodników Wilkowianki który miał zadebiutować w niedziele zerwał  więzadła krzyżowe i czeka go w tej chwili walka o powrót nie tylko do piłki, ale również do pełnej sprawności. Sokół z tego miejsca chciałby życzyć Michałowi przede wszystkim zdrowia, dużej determinacji i motywacji w tych trudnych dla niego chwilach oraz jak najszybszego powrotu na zieloną murawę. Mamy jedynie nadzieje, że ta poważna kontuzja nie zniechęciła go do grania w piłkę!

Michaś wracaj do zdrowia!