28

07-2017

Kościelec odprawiony. Wygrana na ciężkim terenie!

• autor: admin, 2015-05-25 20:32

W dniu wczorajszym Sokół pokonał na wyjeździe Błękitnych Kościelec 0-2! Bramki zdobywali Gapski oraz Hawrylów.

Sokół po wygraniu tydzień temu mecz z Wilkowem miał apetyt na kolejne zwycięstwo, a spora jak na ostatni czas liczba zawodników na meczu sprawiła, że trener mógł spokojnie ustawić swój zespół. Krzywa jednak w początkowej części meczu była drużyną, która częściej broniła się, gospodarze częściej atakowali naszą bramkę, ale ich główną bronią były długie podania, z którymi nasza obrona świetnie sobie radziła. Po kilku minutach przewagi Kościelca, Sokół zaczął nabierać rytmu w grze i sam co raz śmielej ruszał w kierunku bramki rywali. Świetną sytuację miał Hawrylów, który po przejęciu piłki na 6 metrze huknął w stronę bramki i gdy wszystkim wydało się że futbolówka wpadnie do bramki, bramkarz Błęknitnych w fenomenalny i tylko sobie znanym sposób zdołał obronić strzał naszego kapitana. Gospodarze nie zamierzali bezczynnie przyglądać się naszym atakom i sami również kilkukrotnie zagrozili naszej bramce, jednak Ziembikiewicz również był w świetnej dyspozycji i raz za razem bronił strzały gospodarzy ratując nasz zespół. Sokół mógł objąć prowadzenie jeszcze w tej połowie, ale w dogodnej sytuacji strzał Hawrylowa został ponownie obroniony przez bramkarza, któremu udało się sparować strzał na poprzeczkę. W tej połowie kibice bramek nie zobaczyli, a po 45 minutach sędzia zaprosił obie ekipy do szatni.
Druga połowa to podobne widowisko, jednak Sokół w przeciwieństwie do swoich rywali posiadał sensowny plan na grę, co zaczęło skutkować z każdą minutą gry. Kościelec wciąż upatrywał swoich szans w długich piłkach, jednak te były zbyt czytelne aby mogły zaskoczyć naszą defensywę. Sokół po kilkunastu minutach wreszcie dopiął swego i wyszedł na prowadzenie. Piłkę po prawej stronie otrzymał Hawrylów, popędził wzdłuż pola karnego i po minięciu obrońców Kościelca wyłożył piłkę do Gapskiego, który na spokoju umieścił futbolówkę w pustej bramce rywali otwierając wynik.  Gospodarze nadal atakowali przede wszystkim dalekimi kopnięciami, jednak również coraz dłużej utrzymywali się przy piłce na naszej połowie, przez co nasiliły się różne niepotrzebne faule i groźne sytuację, jednak nadal zwycięsko z nich wychodził Sokół. Mogło to się zmienić na parę minut przed końcem meczu, gdy Gołąb sfaulował jednego z graczy rywali w polu karnym, jednak sytuację wyjaśnił Ziembikiewicz, który obronił rzut karny przyznany Błękitnym. Krzywa ostatnie kilka minut głównie broniła się pod naporem gości i wyprowadzała kontrataki, jednak wynik w dalszym ciągu pozostawał bez zmian. Wszystko zmieniło się w ostatniej minucie czasu doliczonego. Przy rzucie rożnym dla rywali w naszym polu karnym pojawił się bramkarz Kościelca, co jak sie okazało było kluczowe. Po źle wykonanym kornerze Sokół wykonał mistrzowską kontrę. W sytuacji 2 na 3 gracze Sokoła nie pomylili się i Wojtczak wraz z Hawrylowem rozpracowali obrońców gospodarza a piłkę w pustej bramce umieścił ten drugi, ustalając wynik meczu. Po tej sytuacji sędzia zakończył mecz a gracze Sokoła cieszyli się ze zdobytej bramki i wywiezionych 3 punktów.