Kolejny komplet punktów!

• autor: siamo, 2015-09-07 20:50

Podczas wczorajszego, pochmurnego dnia Sokół na własnym boisku zmierzył się z Olimpią Olszanica. Nasz zespół pewnie, dominując przez całe spotkanie wygrał 3-0, co było najmniejszą karą dla przyjezdnych. Bramki zdobyli : 2x Hawrylów oraz Fila.

Sokół do meczu przystąpił bez 3 nowych zawodników, jednak i to w żaden sposób nie pomogło drużynie przyjezdnych. Mimo wszystko, pierwszym strzałem w meczu popisali się zawodnicy Olszanicy i po babolu naszego bramkarza z zupełnie niegroźnej sytuacji zdobyli rzut rożny, który ostatecznie nic im nie dał. To nasz zespół od początku był faworytem, i jak na niego przystało szybko przejął inicjatywę i zaczął dominować rywala. Ataki gości to nic innego jak tzw. „laga” w przód na napastników, jednak takie próby nie mogły w żaden sposób zaskoczyć naszej obrony. Sokół swoje akcję wyprowadzał na różne sposoby, jednak pomimo sporej przewagi nasi zawodnicy nie potrafili zdobyć bramki, marnując przy tym kilka ogromnych szans. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Hawrylów, który po znakomitej klepce z Gapskim znalazł się sam na sam z bramkarzem i umieszczając piłkę w bramce zrehabilitował się za wcześniejsze spudłowanie 100 % sytuacji. Pomimo sporej liczby akcji wynik w tej połowie już się nie zmienił i Sokół schodził do przerwy z jedno bramkowym prowadzeniem.

Druga połowa wyglądała niemal identycznie do pierwszej. Dominacja Sokoła była niepodważalna, brakowało jedynie skuteczności i zdecydowania, a wynik byłby dużo wyższy. Sokół przez całą połowę zdobył jedynie dwie bramki. Pierwsza z nich była autorstwa Fili, który wykorzystał rzut karny podyktowany na Gapskim. Andrzej po raz kolejny udowodnił, że jeśli chodzi o rzuty karne, to ma stalowe nerwy. Trzecią i zarówno ostatnią bramkę w meczu zdobył Hawrylów, który otrzymawszy piłkę od Gołębia zdecydował się na indywidualną akcję i umieścił piłkę w bramce tuż pod nogą interweniującego bramkarza. Goście co prawda otrząsnęli się w końcówce i uderzyli kilka razy, jednak pewnie te strzały bronił Kożuchowski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianom i Sokół po bardzo dobrym meczu pokonał Olszanice 3-0.

Po meczu kapitan Olimpii poprosił o „sprawdzenie” naszych zawodników, jednak i ten sposób walki o 3 punkty nie przyniósł upragnionych skutków graczom przyjezdnym.