04

04-2024

Przegrana ze spadkowiczem.

• autor: siamo, 2015-09-23 21:06

Sokół w niedzielne południe na własnym boisku podejmował zespół z Męcinki. Pomimo prowadzenia, ostatecznie nasza drużyna przegrała swój mecz 1-3. Bramkę dla Krzywej z rzutu karnego zdobył Fila.

Jeśli ktoś przed meczem spojrzał na tabelę, to mógł oczekiwać wyrównanego meczu i właśnie tak toczyła się cała pierwsza połowa. Obie zespoły prezentowały podobny poziom, z lekką przewagą raz po jednej, raz po drugiej stronie. Taka gra przekładała się kilka okazji po obu stronach, jednak ani Mydłowski, ani Marusiński pomimo groźnych sytuacji nie potrafili ostatecznie swoimi uderzeniami znaleźć drogi do bramki. Po drugiej stronie Kożuchowski kilka razy interweniował, jednak żadna z akcji gości nie była z tych rodzaju 100%. Grać zawodnikom z różnych przyczyn nie zawsze ułatwiał sędzia, który raz gwizdał drobne dotknięcia a raz popuszczał zawodnikom widoczne faule. Do końca pierwszej połowy żadnej ze stron nie udało się objąć prowadzenia i obie ekipy zeszły do szatni bezbramkowo remisując.

Druga połowa zapowiadał się podobnie, jednak po kilku minutach było już 1-0 dla naszego zespołu. Znakomitym podaniem z głębi pola popisał się Marciniak, który zagrał do wchodzącego w pole karne rywali Hawrylowa, który przy próbie kontaktu z piłką został sfaulowany przez obrońcę Męcinki, a arbiter niezastanawiająca się wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Fila. Pomimo zdobycia prowadzenia, gra znacząco się nie zmieniła a z czasem zarysowywała się co raz większa przewaga gości. Ta sytuacja dobitnie uwidoczniła się w 71 minucie, gdy Męcinka po „bilardzie” w polu karnym zremisowała stan rywalizacji. Gdy wydawało się, że nic groźnego nie wyniknie z akcji naszych rywali, jedne z obrońców Sokoła niefortunnie trąca piłkę myląc Kożuchowskiego, co szybko wykorzystał napastnik gości umieszczając piłkę w pustej bramce. Kolejna bramka dla Męcinki wpadła już w końcówce spotkania. Po stracie jednego z naszych zawodników goście, a w zasadzie jeden z graczy Męcinki popędził z piłką po zupełnie „otwartej” prawej stronie i łamiąc do środka w polu karnym popisał się znakomitym uderzeniem po długim rogu tuż obok naszego bramkarza, czym wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ostania bramka w tym meczu również wpadła z kontry. Po naszej nieudanej akcji goście po raz kolejny ruszyli prawą stroną boiska, następnie zawodnik zachował się niemal bliźniaczo do wcześniejszej sytuacji, jednak przy tym golu popisał się asystą wykładając piłkę swojemu partnerowi, a ten spokojnie dostawił nogę i ustalił wynik tego spotkania.