29

10-2017

Pierwszy mecz, pierwszy komplet 3 punktów!

• autor: siamo, 2016-08-23 21:18

We ostatnim meczu nasz zespół po emocjonującym spotkaniu pokonał rywali z Zagrodna 3-4! Bramki zdobywali : Mydłowski 2x, Salachna oraz Staszak. Więcej w rozwinięciu!

Mecz rozpoczął się idealnie dla naszego zespołu. Nim wszyscy kibice zdążyli dotrzeć na boisko, wynik spotkania otworzył Mydłowski, który strzałem w długi róg wykorzystał podanie Zdanowskiego. Gospodarzę nie zdążyli poukładać się po straconej bramce, a wynik spotkania uległ zmianie. Bramkę na 0-2 dla naszego zespołu zdobył Staszak, który zdecydował się na strzał z okolic 20 metra i po fatalnej interwencji bramkarza piłka wpadła do bramki. Orzeł większość swoich ataków prowadził środkiem, długimi piłkami grając na rosłego napastnika, który jednak nie potrafił znaleźć sposobu na naszą defensywę. Po jednej z akcji Orła nasza obrona przejęła piłkę, jednak błąd w wyprowadzeniu spowodował ostatecznie rzut karny dla naszych rywali. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem, pomimo wyczucia jego intencji przez bramkarza zmniejszył stratę swojego zespołu. Sokół nie zamierzał oddać przewagi, która w pierwszej połowie była momentami aż nadto widoczna i dosyć szybko, bo 5 minut po bramce Zagrodna ponownie odskoczył rywalom na 2 bramki. Strzelcem gola numer 3 dla naszego zespołu  został Mydłowski, ponownie pokonując bramkarza gospodarzy. Sokół pomimo sporej przewagi w pierwszej połowie nie zdołał strzelić więcej bramek i do przerwy wynik nie uległ już zmianom.
Jeżeli ktoś przyszedł od drugiej połowy mógł mocno zdziwić się wynikiem. Sokół niemalże oddał grę swojemu rywalowi, a sam skupiał się na defensywie co tylko powodowało kolejne ataki naszych rywali. W 53 minucie gospodarze ponownie zdobyli bramkę kontaktową. Po piłce zza plecy obrońców rosły napastnik Orła przelobował głową Kożuchowskiego, który fatalnie wyszedł z bramki i został uprzedzony przez napastnika z Zagrodna. Z każdą minutą na boisku pojawiało się coraz więcej zawziętości i w tym całym powstałym zamieszaniu i momentami chaotycznej grze to Sokół odnalazł się zdecydowanie lepiej. W polu karnym piłkę otrzymał Salachna, który niczym rasowy napastnik zwiódł obrońców gospodarzy i mocnym, precyzyjnym strzałem pokonał wprowadzonego chwilę wcześniej bramkarza Orła. Czym jednak byłyby mecze naszych drużyn, gdyby nie wpadła w nich piękna bramka Pawła Baranowskiego? Od kilku potyczek kibice mogą się nad tym poważnie zastanawiać, ponieważ wspomniany wcześniej pomocnik Orła po raz już kolejny ustrzelił nasz zespół w świetnym stylu. Moment po naszej bramce na 2-4 było już 3-4. Po dośrodkowaniu piłka spadała wprost pod nogi pomocnika Orła, który huknął z powietrza i uderzył nie do obrony zmniejszając straty Zagrodna. Ofensywna postawa Orła powinna zostać skarcona przez nasz zespół, jednak debiutujący w pierwszym zespole Patryk Bożek w 100% sytuacji nie trafił czysto w piłkę. Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem na boisku pojawił się kolejny z debiutantów, Adam który zmienił Ziembowicza. Koniec końców, sędzia po upływie 93 minut zakończył mecz, a nasz zespół mógł cieszyć się z wywalczonych 3 punktów na ciężkim terenie.