26

04-2024

Ostatni sparing przed ligą.

• autor: shogun, 2010-03-20 18:37
W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligi zespół Sokoła Krzywa w meczu rozgrywanym w Osetnicy pokonał juniorów starszych BKS-u Bolesławiec 2:1(1:0) po bramkach Ziembowskiego i Piotra Więdłochy.
Pierwsza połowa pojedynku to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który wystąpił w niej w niemal optymalnym składzie(zabrakło jedynie Tomka Jagielskiego). Pomimo wielu sytuacji strzeleckich przez większość tej części meczu utrzymywał się wynik bezbramkowy. Bramkę dla Sokoła strzałem z 30 metrów prawą nogą zdobył Ziembowski po niepewnej interwencji bramkarza gości. Znakomite sytuacje do podwyższenia wyniku zostały zmarnowane przez Hawrylowa, Wencla, G. Sopkowicza, Ziembowskiego i D. Sopkowicza. Groźnie z rzutu wolnego strzelał Ziembowski, lecz minimalnie przestrzelił. Goście zostali zepchnięci do obrony i w pierwszej połowie nie stworzyli żadnej sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie, po wprowadzeniu zawodników rezerwowych mecz się wyrównał i zawodnicy z Bolesławca stworzyli kilka groźnych sytuacji pod naszą bramka, lecz byli nieskuteczni. Pomimo sytuacji strzeleckich z obu stron nie padały kolejne bramki. Drugą bramkę dla Sokoła strzelił Piotr Więdłocha po niepewnej interwencji bramkarza BKS-u, strzelając do pustej bramki z 2 metrów. W dalszej fazie meczu zawodnicy Sokoła razili nieskutecznością. Dogodnych sytuacji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystali Hawrylów, P. Więdłocha, D. Sopkowicz, Wencel, Ziembowski i Urszulak. Goście zdobyli bramkę kontaktową zdobytą przez napastnika  BKS-u po złym wybiciu Ginowicza i strzale z 12 metrów obok bezradnego Kolanka. Do wyrównania mógł doprowadzić w końcówce meczu strzelec jedynego gola dla BKS-u(najlepszy zawodnik w zespole z Bolesławca) jednak w ostatniej chwili został uprzedzony przez Ziembowskiego. Reasumując po ciekawym meczu rozegranym w bardzo dobrych warunkach zasłużone zwycięstwo odnosi nasz zespół będąc zespołem zdecydowanie lepszym. A już za tydzień pierwszy mecz rundy rewanżowej o godzinie 15:00 w Osetnicy z rywalem zza miedzy Skorą Jadwisin.