Sparing na remis.

• autor: shogun, 2010-04-21 01:53

W rozegranym we wtorek w Rokitkach meczu sparingowym z Czarnymi zespół Sokoła Krzywa po bardzo dobrym spotkaniu zremisował z wyżej notowanym rywalem 1:1(0:0) po bramce Damiana Sopkowicza.

Mecz z zespołem gospodarzy, którzy w obecnych rozgrywkach ligi okręgowej bronią się przed spadkiem rozpoczął się  od zdecydowanej przewagi naszego zespołu i sporadycznych kotnrach zespołu Czarnych. Popłoch w szeregach obronnych zespołu z Rokitek siali nasi napastnicy i po zespołowych akcjach dochodziło do groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy w których niestety nasi zawodnicy byli nieskuteczni. Sytuacji podbramkowych nie wykorzystali T.Jagielski, A. Hawrylów, G.Sopkowiczi, D.Sopkowicz i A.Ziembowski. Zespół Sokoła grał pewnie w obronie, kombinacyjnie i szybko w ataku z pełną realizacją założeń taktycznych. Groźnie strzelał z rzutu wolnego Damian Sopkowicz, lecz piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. W sytuacji sam na sam z bramkarzem także w poprzeczkę bramki trafia Ariusz Hawrylów. Pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem bezbramkowym. Po wznowieniu gry sytuacja w dalszym ciągu nie ulega zmianie, posiadamy przewagę w polu i stwarzamy wiele sytuacji strzeleckich, których jednak nie wykorzystujemy. Groźnie strzelają A. Hawrylów, D. Sopkowicz, A. Ziembowski, G.Sopkowicz, T.Jagelski i K.Wencel, jednak albo strzały są niecelne, albo trafiają w słupki lub poprzeczki, albo broni je bramkarz gospodarzy. W jednej z nielicznych akcji gospodarze strzelają bramkę po wyrzucie z autu, stracie naszych obrońców i płaskim strzale z 16 metrów Arkadiusza Zelera obok bezradnego Maćka Ziembikiewicza. Do wyrównania doprowadza Damian Sopkowicz kilka minut później po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony boiska A.Hawrylowa i mocnym strzale z kilku metrów. pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Pomimo wielu dogodnych sytuacji strzeleckich stworzonych przez zespół Sokoła mecz kończy się wynikiem 1:1, co z przebiegu spotkania nie jest wynikiem sprawiedliwym, gdyż byliśmy zespołem lepszym, lepiej zorganizowanym i stworzyliśmy zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich niż gospodarze, których jednak nie potrafiliśmy zamienić na gole. Na uwagę zasługuje dobra gra całego zespołu, co pozwala z optymizmem patrzeć na najbliższe spotkanie z wiceliderem tabeli Przyszłością Prusice.

Skład Sokoła Krzywa:

Ziembikiewicz,Kozłowski,Ginowicz,Gruszecki,Bratko,Solpa,D.Sopkowicz,G.Sopkowicz,Ziembowski,Jagielski,Hawrylów, grali także:P.Więdłocha,K.Wencel i gościnnie A.Kłonicki.