Rodło Granowice-Sokół Ur-Pal Krzywa 1:2(1:1)

• autor: shogun, 2009-09-28 12:20
W rozegranym w Damianowie meczu 6 kolejki sezonu nasz zespół pokonał Rodło Granowice 2:1 (1:1) po bramkach Damiana Sopkowicza i Grzegorza Sopkowicza.
Początek meczu to zdecydowana przewaga piłkarzy z Granowic, którzy  mecze w roli gospodarzy rozgrywają  w tej rundzie w Damianowie z uwagi na remont  swojego boiska. Gospodarze posiadają przewagę i stwarzają sobie sytuacje bramkowe z których wykorzystują jedną. Po rzucie rożnym niepilnowany zawodnik Rodła umieszcza głową z 9 metrów piłkę w naszej bramce. Pomimo prowadzenia zawodnicy Rodła nie zwalniają tempa i posiadają  w dalszym ciągu przewagę w polu, co skutkuje kolejnymi groźnymi sytuacjami pod naszą bramką. Gramy słabo przegrywając walkę o środek boiska, ale także  sporadycznie zagrażamy bramce przeciwnika. Razimy jednak nieskutecznością. Doskonałej sytuacji nie wykorzystuje Grzegorz Sopkowicz, gdy z kilku metrów uderza mocno wprost w bramkarza Rodła. Pod koniec pierwszej połowy, gdy mecz się wyrównuje bramkę dla naszego zespołu po rajdzie z połowy boiska strzela Damian Sopkowicz. Chwilę później sędzia kończy pierwszą odsłonę meczu. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry powinniśmy objąć prowadzenie, gdzie po asyście G. Sopkowicza Tomek Jagielski wychodzi na czystą pozycję, lecz strzela niecelnie będąc sam na sam z bramkarzem z Granowic. Mecz w drugiej połowie obfituje w wiele spięć pod bramkami obu drużyn, jednak zarówno piłkarze Rodła jak i Sokoła rażą nieskutecznością. Po wydaje się niegroźnej sytuacji  i rzucie wolnym wykonywanym z naszej połowy boiska drugą bramkę dla Sokoła zdobywa Grzegorz Sopkowicz strzelając prawą nogą w krótki róg bramki z kilkunastu metrów. Pomimo optycznej przewagi piłkarzy Rodła Granowice i kilku bramkowych sytuacji wynik do końca spotkania nie ulega zmianie i zdobywamy cenne trzy punktu po bardzo ciężkim meczu. Po trzech porażkach z rzędu odnosimy zwycięstwo pokazując szczególnie w drugiej połowie charakter i wolę walki, których zabrakło we wcześniejszych meczach. Cieszy powrót do drużyny po kontuzji naszego rozgrywającego Daniela Gruszeckiego, który pokazał się z dobrej strony w drugiej połowie meczu.