Iskra Jerzmanice Zdrój-Ur-Pal Sokół Krzywa 4:1(2:1)

• autor: shogun, 2009-10-11 18:44
W rozegranym dzisiaj w Jerzmanicach meczu ósmej kolejki rozgrywek Sokół Ur-Pal Krzywa uległ tamtejszej Iskrze 4:1(2:1) po bramce zdobytej z rzutu karnego przez Tomasza Jagielskiego.
W meczu nie uczestniczyło kilku podstawowych zawodników naszego zespołu (Gruszecki-choroba,Kolanek-kontuzja, Ostrouch-ślub, Leśniak-szkoła,Fila-kontuzja), co miało odzwierciedlenie w przebiegu meczu. Początek meczu to ataki gospodarzy i groźne kontry naszego zespołu. Po jednej z kontr Tomasz Jagielski wpada w pole karne gospodarzy i gdy składa się do strzału na bramkę, zostaje faulowany przez obrońcę. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienia sam poszkodowany i prowadzimy w meczu 1:0. Przewagę w polu posiadają gospodarze stwarzając sobie sytuacje bramkowe, z których jedną zamieniają na bramkę, gdzie kapitan zespołu z Jerzmanic, po wymanewrowaniu naszej obrony strzela w okienko naszej bramki doprowadzając do wyrównania. Gramy nieporadnie oddając pole gry gospodarza, jednak także groźnie kontratakujemy. Po sytuacjach sam na sam z bramkarzem gospodarzy marnują wyśmienite sytuacje na bramkę Tomasz Jagielski (oddaje zbyt słaby strzał z kilkunastu metrów) oraz dwukrotnie Damian Sopkowicz, który za pierwszym razem minimalnie przestrzelił, a w kolejnej sytuacji trafił w słupek. Zawodnicy Iskry przewyższają nas  przede wszystkim zaangażowaniem i stwarzają sobie kolejne sytuacje bramkowe, jednak dobrze w naszej bramce spisuje się Mateusz Ziembikiewicz, który udanymi interwencjami kilka razy ratuje nasz zespół przed utratą kolejnych goli. Zawodnicy Iskry graja bardzo ostro, czego efektem jest mające miejsce pod koniec pierwszej połowy zderzenie głowami Andrzeja Ginowicza i napastnika gospodarzy, który z rozciętym łukiem brwiowym opuszcza plac gry. Chwile później z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu boisko opuszcza Andrzej Ginowicz. Do obrony zostaje cofnięty Piotr Więdłocha, po którego kiksie gospodarze w doliczonym czasie pierwszej połowy uzyskują  rzut rożny. Niepilnowany zawodnik gospodarzy strzela z ostrego kąta na naszą bramkę, gdzie nasz bramkarz niepewnie interweniuje wybijając piłkę przed siebie,a próba nieudolnego wybicia z kilku metrów przez naszego grającego trenera Bogdana Kozłowskiego jest zablokowana przez kapitana gospodarzy i w wydaje się niegroźnej sytuacji tracimy kolejną bramkę. Nasi zawodnicy rzucają się do odrabiania strat, ale nie przynosi to rezultatu i na przerwę schodzimy przegrywając 2:1. W przerwie ostrej reprymendy naszym zawodnikom udziela trener, co skutkuje naszą zdecydowaną przewagą w początkowej fazie tej części gry, jednak gramy nieskutecznie i marnujemy nieliczne sytuacje podbramkowe.  Minimalnie niecelnie strzela Ariusz Hawrylów, Tomek Jagielski,Andrzej Ziembowski i Damian Sopkowicz. Zespól gospodarzy zepchnięty zostaje do głębokiej defensywy, ale nie przynosi to żadnych efektów dla Sokoła, a po jednej z nielicznych kontr  w niegroźnej sytuacji w naszym polu karnym zawodnika gospodarzy fauluje Andrzej Ziembowski. Rzut karny pewne wykorzystuje zawodnik z Jerzmanic i przegrywamy 3:1 w 60 minucie meczu. Gramy nieporadnie przegrywając w środkowej strefie boiska większość pojedynków jeden na jeden. Próbujemy nieudolnie atakować, jednak nie zagrażamy w znaczący sposób bramce Iskry Jerzmanice. W 85 minucie po kolejnej kontrze gospodarzy i błędzie Szymona Kobielskiego oraz naszych rozgrywających tracimy bramkę na 4:1, co podcina nam skrzydła i całkowicie oddajemy pole gospodarzom. Próbujemy kontratakować, jednak czynimy to nieudolnie i strzały Ziembowskiego, Jagielskiego, G. Sopkowicza, K. Wencla nie znajdują drogi do bramki gospodarzy, którzy nie poprzestają na wysokim prowadzeniu i stwarzają kolejne sytuacje pod naszą bramka, których jednak nie wykorzystują z uwagi na dobrze tego dnia dysponowanego naszego młodego bramkarza Mateusza Ziembikiewicza, którego interwencje ratują nasz zespół przed blamażem. Mecz kończy się naszą w pełni zasłużoną porażką 4:1 po bardzo słabej grze kilku naszych czołowych zawodników, którzy nie podjęli walki z ostro, a momentami brutalnie grającymi zawodnikami Iskry Jerzmanice. Poczynione przez trenera zmiany nie przyczyniły się do polepszenia jakości naszej gry i kolejna(czwarta)porażka stała się faktem. Po wygranej z Zakaczawiem po bardzo dobrej grze odnosimy kolejną porażkę z zespołem z dolnych rejonów tabeli, co może świadczyć o zlekceważeniu przeciwnika przez naszych zawodników. Należy stwierdzić, że nikt nie położy się przed Sokołem tylko dlatego, że zajmuje niższą pozycję w tabeli. Każde zwycięstwo trzeba wywalczyć, wyszarpać, o czym w dzisiejszym (i nie tylko) meczu zapomnieli nasi zawodnicy, którzy na stojąco chcieli wygrać mecz. Trzeba się pozbierać i w dalszych meczach walczyć do upadłego o utrzymanie dla Sokoła Krzywa w tej klasie rozgrywkowej. Stać nas na to, ale w każdej kolejnej potyczce trzeba walczyć jak o życie,bo tylko walka gwarantuje szansę na korzystny wynik i utrzymanie naszej drużyny w gronie zespołów A-klasowych.