Sokół Ur-Pal Krzywa-Lechia Rokitnica 4:1(1:1)

• autor: shogun, 2009-10-19 01:12
W rozegranym w Osetnicy meczu dziewiątej kolejki rozgrywek Sokół Ur-Pal Krzywa pokonał Lechię Rokitnica 4:1(1:1) po bramkach Damiana Sopkowicza,Tomasza Jagielskiego(2) i Andrzeja Ziembowskiego.
Mecz rozpoczął się od ataków naszych zawodników, gdzie już na początku meczu objęliśmy prowadzenie. Grzegorz Sopkowicz przeprowadził rajd z połowy boiska mijając kilku zawodników z Rokitnicy, dośrodkował wprost na głowę Damiana Sopkowicza, który strzela pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Zespół z Rokitnicy pomimo mocno defensywnego ustawienia z jednym napastnikiem groźnie kontruje i stwarza zagrożenie pod naszą bramką. Zawodnicy Lechii rzucili się do odrabiania strat i w wydaje się niegroźnej sytuacji rozgrywający gości przy którym znajduje się trzech naszych zawodników oddaje strzał z 20metrów wprost w okienko naszej bramki obok ofiarnie interweniującego Mateusza Ziembikiewicza. Po strzeleniu bramki wyrównującej nadal atakują goście i po niepewnej grze naszej obrony mają kilka sytuacji na zdobycie kolejnych bramek, jednak albo nie trafiają w światło bramki, albo strzały są blokowane przez naszych zawodników. Stwarzamy sobie także sytuacje bramkowe, jednak nie potrafimy ich zamienić na gole i pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem 1:1. Po przerwie zepchnęliśmy zawodników Rokitnicy do obrony i zdominowaliśmy wydarzenia na boisku. Stwarzamy raz po raz zagrożenie pod bramką rywala, co skutkuje drugą bramką dla naszego zespołu. Po dośrodkowaniu Bogdana Kozłowskiego i błędzie stopera i bramkarza gości Tomek Jagielski zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu strzelając z najbliższej odległości do pustej bramki przeciwnika. Trzecią bramkę dla naszego zespołu strzela z 20metrów Tomek Jagielski obok zasłoniętego bramkarza z Rokitnicy. Zawodnicy Lechii sporadycznie kontrują, ale nie potrafią pokonać naszego bramkarza. W doliczonym czasie gry po indywidualnej akcji Tomka Jagielskiego i dorzucie z prawej strony boiska Andrzej Ziembowski głową strzela czwartą bramkę dla naszego zespołu. Chwilę później sędzia kończy mecz, w którym po wyrównanej pierwszej połowie i naszej dominacji w drugiej odnosimy w pełni zasłużone zwycięstwo nad Lechią Rokitnica, która pokazała, że jej zdobycz punktowa i miejsce w tabeli nie jest dziełem przypadku. Cały zespół Sokoła Krzywa zasłużył na słowa uznania za walkę i zaangażowanie oraz realizację założeń taktycznych, co pozwoliło nam na odniesienie kolejnego zwycięstwa.