Wilki Różana-Sokół Ur-Pal Krzywa 1:1(1:1)

• autor: shogun, 2009-11-12 10:24
W meczy 12 kolejki ligowej Sokół Krzywa zremisował w Różanej z Wilkami 1:1 (1:1) po bramce Damiana Sopkowicza.
Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków naszego zespołu co zaowocowało 4 znakomitymi sytuacjami pod bramką Różanej. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Krystian Wencel, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę Wilków. W kolejnej akcji na czystą pozycję wyszedł Piotr Więdłocha, który uderzył mocno lecz minimalnie niecelnie. Po podaniu K.Wencla sam na sam z bramkarzem Wilków znalazł się Ariusz Hawrylów, lecz strzela wprost w bramkarza, który przenosi piłkę nad poprzeczką. Po rzucie rożnym i złym wybiciu piłki przez bramkarza gospodarzy Piotr Więdłocha mając przed sobą pustą bramkę strzela minimalnie niecelnie. W 19 minucie meczu z rzutu wolnego pośredniego zdobywa bramkę Damian Sopkowicz, ale sędzia gola nie uznaje, gdyż nikt poza strzelcem nie dotknął piłki. Gospodarze osiągają przewagę w polu i próbują zagrozić naszej bramce strzałami z dystansu, które albo są niecelne, albo padają łupem dobrze tego dnia dysponowanego naszego bramkarza Mateusza Ziembikiewicza. Gdy wydaje się że gol dla Sokoła jest tylko kwestią czasu w z pozoru niegroźnej sytuacji i błędzie naszych kryjących obrońców bramkę z 5 metrów zdobywają gospodarze. Po chwili dekoncentracji ponownie dochodzimy do głosu i stwarzamy kolejne dogodne sytuacje na wyrównanie, lecz ich nie wykorzystujemy. W końcu w 35 minucie meczu zdobywamy bramkę wyrównującą, gdzie mocnym strzałem w długi róg bramki Damian Sopkowicz z rzutu wolnego pokonuje bramkarza Wilków. Takim wynikiem kończy się pierwsza odsłona tego meczu. Po przerwie do zdecydowanych ataków ruszają gospodarze, osiągają przewagę w środkowej strefie boiska i stwarzają sobie sytuacje bramkowe, jednak dobrze gra nasz bramkarz i w miarę pewnie nasza obrona. Po chwilowym naporze gospodarzy dochodzimy do głosu i stwarzamy sobie kolejne sytuacje bramkowe. Nie wykorzystują ich A. Hawrylów, G. Sopkowicz, A. Ziembowski, D. Sopkowicz, K. Wencel i Ł. Leśniak, którzy w dogodnych sytuacjach strzelają niecelnie lub zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarza z Różanej. W 65 minucie meczy Krystian Wencel w ferworze walki fauluje z 10 metrze bramkarza Wilków, a w zawodnicy z Różanej usiłują sami wymierzyć sprawiedliwość. Podczas interwencji sędziego zostaje on znieważony i odpychany, co skutkuje przerwaniem meczy na kilka minut. Zawodnicy gospodarzy powinni otrzymać co najmniej 2 czerwone kartki w tej sytuacji i takie są sugestie sędziego tego meczu. Po zapewnieniach trenera Wilków, że mecz odbywał się będzie w sportowej atmosferze sędzia wznawia zawodny, nie pokazując żadnej kartki gospodarzom.  Od 80minuty gramy w przewadze, gdyż czerwoną kartkę otrzymuje zawodnik gospodarzy za obrazę sędziego. Pomimo osłabienia zawodnicy Wilków Różana osiągają przewagę w polu stwarzając kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką, których jednak nie zamieniają na kolejne gole. W doliczonym czasie gry przed szansą na zdobycie zwycięskiej bramki znajduje się A. Hawrylów, ale z 5 merów strzela nieczysto i piłka pada łupem bramkarza z Różanej. Po chwili sędzia kończy ten emocjonujący, pełen walki mecz i wywozimy z trudnego terenu 1 pkt. co patrząc na przebieg meczu budzi niedosyt, lecz biorąc pod uwagę, że w Różanej w stosunku 7:1 poległy ekipy Chojnowianki Chojnów i Przyszłości Prusice musi cieszyć.