Sokół Krzywa- LZS Łaziska

• autor: shogun, 2010-03-06 19:34
W kolejnym sparingu zespół Sokoła Krzywa w meczu rozegranym w Osetnicy pokonał LZS Łaziska 3:1(0:0) po trzech bramkach Damiana Sopkowicza.
Mecz został rozegrany w ciężkich warunkach na zmrożonym boisku Startu Osetnica. Początek meczu to przewaga gości, którzy oddali kilka groźnych strzałów na bramkę Sokoła, jednak strzały te były niecelne, lub dobrze interweniował Radek Kolanek. Po roszadach w składzie gospodarze opanowali środek boiska i dochodzili do sytuacji bramkowych, jednak także pudłowali. Sytuacji sam na sam z bramkarzem z Łazisk nie wykorzystał P. Więdłocha, G. Sopkowicz, D. Sopkowicz i  Kobielski. Pierwsza odsłona meczu kończy się wynikiem bezbramkowym. Od początku drugiej połowy zawodnicy Sokoła Krzywa osiągają zdecydowaną przewagę i raz po raz dochodzą do sytuacji strzeleckich. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu strzela po błędzie obrony gości Damian Sopkowicz. Po kilku minutach do sytuacji sam na sam z bramkarzem gości dochodzi Szymon Kobielski, lecz zbyt długo zwleka i obrońcy z Łazisk wybijają piłkę na róg. W kolejnej akcji przed szansą zdobycia gola dla naszego zespołu staje Grzegorz Sopkowicz, lecz trafia w nogi bramkarza. Kolejną bramkę dla Sokoła zdobywa Damian Sopkowicz wykorzystując błąd bramkarza gości. Chwilę później kolejna akcja Sokoła kończy się trzecią bramką dla naszego zespołu po ponownym błędzie bramkarza gości, a na listę strzelców wpisuje się Damian Sopkowicz. Pomimo kilku dogodnych sytuacji pod bramką LZS Łaziska , po strzałach Ziembowskiego, Kobielskiego, D. Sopkowicza, G. Sopkowicza i Galasa nie strzelamy kolejnych bramek, a w jednej z ostatnich akcji meczu goście strzelają bramkę honorową wykorzystując rozluźnienie w szeregach obronnych  naszego zespołu. Po wznowieniu i kolejnej stracie w środku pola groźny strzał oddaje Ziembowski, jednak piłka po paradzie bramkarzy z Łazisk mija o centymetry bramkę gości. Po tej akcji sędzia skończył mecz w którym pomimo braków kadrowych( nie wystąpili Leśniak, Jagielski, Ginowicz, Hawrylów, Gruszecki, Ziembowicz, Solpa i Wencel) zasłużenie zwyciężył nasz zespół po ciekawym meczu w którym z dobrej strony po raz kolejny zaprezentowali się nasi młodzi zawodnicy. Cały zespół zasłużył na słowa uznania za walkę na całym boisku i realizację założeń taktycznych.
Skład Sokoła:
Kolanek-Kozłowski, M. Więdłocha, Kłonicki, Zaręba, G. Sopkowicz, D. Sopkowicz, P. Więdłocha, Ziembowski, Kobielski, P. Więdłocha grali także: Jurczyk, Urszulak, Kłopotek, Szaja, Galas