Zwycięstwo po ciężkim meczu.

• autor: shogun, 2010-05-16 17:26

W meczu 20 kolejki zespół Sokoła Krzywa pokonał w Legnicy tamtejsze Zakaczawie 2:1(0:1) po bramkach G. Sopkowicza i A. Hawrylowa.

W meczu nie mogło uczestniczyć aż 8 zawodników z pierwszego składu tj. Leśniak(kartki), Jagielski, Ostrouch, Kolanek(obowiązki służbowe), Ziembikiewicz(choroba), Ginowicz(sprawy rodzinne), Gruszecki, D.Sopkowicz(delegacja), dlatego też zespól Sokoła wystąpił w mocno okrojonym składzie i musiał posiłkować się zawodnikami rezerw. Możliwość debiutu w pierwszej drużynie otrzymali: Galas, Kłopotek,  Urszulak i Kożuchowski, który wystąpił w bramce naszego zespołu. Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji na zdobycie bramki, lecz brakowało im precyzji lub bardzo dobrze bronił nasz bramkarz. Zespól Sokoła kontrował i zmarnował trzy wyśmienite sytuacje na objęcie prowadzenia w tym meczu. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Zakaczawia znalazł się Hawrylów, ale jego strzał został obroniony a dobitka Wencla do pustej bramki była zbyt lekka. W kolejnej akcji Grzegorz Sopkowicz będąc sam na sam z bramkarzem strzela minimalnie niecelnie. Kapitan Sokoła będąc przed kolejną szansą na strzelenie bramki po dorzucie z boku boiska strzela celnie, jednak piłka po rękach bramkarza wychodzi na rzut rożny. W tej odsłonie meczu zespołem zdecydowanie bardziej agresywnym jest Zakaczawie, natomiast zawodnicy Sokoła jakby przestraszeni złą sławą kibiców z dzielnicy Legnicy oddają pole gospodarzom, czego efektem jest gol zdobyty w zamieszaniu z najbliższej odległości przez napastnika Zakaczawia. Od straty kolejnych goli chroni nasz zespół bardzo dobrze dysponowany tego dnia nasz bramkarz Daniel Kożuchowski. Po przerwie obraz gry ulega diametralnej zmianie i to zawodnicy Sokoła Krzywa grają agresywniej zagrażając bramce Zakaczawia. Chwilę po wznowieniu gry bramkę wyrównującą strzela po kombinacyjnej akcji i podaniu Hawrylowa kapitan Sokoła Grzegorz Sopkowicz wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W kolejnej akcji przed utratą gola ratuje gospodarzy poprzeczka po strzale Grzegorza Sopkowicza. Zawodnicy Zakaczawia próbują zagrozić bramce Sokoła strzałami z dystansu, ale czynią to nieporadnie. W 65 minucie meczu strzelamy jak się później okazuje zwycięską bramkę. Po wykopie Kożuchowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Zakaczawia znajduje się Ariusz Hawrylów, który lobem zdobywa drugiego gola dla Sokoła. W 90minucie meczu po rzucie wolnym z 16metrów piłkę zmierzająca w okienko bramki Sokoła w ekwilibrystyczny sposób wybija Kożuchowski, który był najlepszym zawodnikiem tego meczu i dzięki jego dobrej postawie wywozimy trzy punkty z gorącego terenu. Brawa należą się także pozostałym naszym zawodnikom, którzy pomimo nieobecności kilku podstawowych zawodników pokazali charakter i wolę walki, co zaowocowało wygraniem tego ciężkiego pojedynku.