Pogrom w Pucharze Polski

• autor: shogun, 2010-09-08 23:42

W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgowym zespół  Sokoła Ur-Pal Krzywa rozgromił Czarnych Rokitki 10:2(3:1) po bramkach  Hawrylowa(4), Jagielskiego(3), Gruszeckiego, Solpy i G. Sopkowicza.

Zdecydowanym faworytem potyczki był zespół Czarnych Burzy Rokitki, który  występuje z powodzeniem w legnickiej okręgówce. Trener gości na mecz z Sokołem desygnował mocny skład niewiele odbiegający od składu występującego w okręgówce. Nasz zespół od początku spotkania zagęścił środek pola, zaostrzył grę i czekał na przeciwnika na swojej połowie boiska, wyprowadzając groźne kontry.Początek meczu to przewaga w polu gości i bardzo groźne kontry Sokoła. Po jednej z takich kontr mocnym strzałem w długi róg bramki prowadzenie dla Sokoła zdobywa Daniel Gruszecki. Przed szansą na podwyższenie prowadzenia znajduje się w kolejnych akcjach Tomek Jagielski i Ariusz Hawrylów, jednak ich strzały broni bramkarz z Rokitek. Do wyrównania doprowadza Sierpina po rzucie karnym podyktowanym za faul Ginowicza na Kucharskim. Po jednej z kolejnych akcji drugą bramkę dla naszego zespołu strzela Ariusz Hawrylów. Pod koniec pierwszej połowy prostopadłe podanie od Rafała Solpy i niezdecydowanie obrony gości wykorzystuje Tomek Jagielski strzelając trzeciego gola. Chwilę później sędzia kończy pierwszą część meczu. Druga odsłona meczu to już zdecydowana przewaga naszego zespołu, gdzie strzelamy kolejne gole przy biernej postawie zawodników z Rokitek. Gramy szybko i kombinacyjne raz po raz stwarzając sobie sytuacje strzeleckie. Kolejne bramki strzelają Jagielski(2), Hawrylów(3), G.Sopkoicz i Solpa. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale trzykrotnie poprzeczka ratuje gości od utraty bramek, a kilka 100% sytuacji pada łupem bramkarza Czarnych lub strzały są niecelne. Goście zmniejszają rozmiar porażki strzelając drugą bramkę z rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym przez Hawrylowa. Pewnym egzekutorem jedenastki jest ponownie Sierpina. Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszych zawodników deklasujemy faworyta, ale oprócz wyniku cieszy szczególnie styla gry, zaangażowanie i realizowanie założeń taktycznych. Nasz zespól pokazał charakter i w swoim debiucie w pucharowych rozgrywkach pokazał się z bardzo dobrej strony.

Skład Sokoła:

Ziembikiewicz, Kozłowski, Ginowicz(80min. M.Więdłocha), Leśniak, Gruszecki, Solpa, G. Sopkowicz(75min. Ziembowicz), Ziembowski, D. Sopkowicz(70min P.Więdłocha), Jagielski, Hawrylów.

Skład Czarnych:

Drygajło, R.Grudziński, Stankiewicz, Marciniak, Płachta, Gołębiewski, Stegient, Sierpina, Uroda, Haniecki, Kucharski.

W kolejnej rundzie nasz zespól zmierzy się 22.09.2010r. godz. 16:30 w Osetnicy z Konfeksem Legnica, który pokonał 6:2 Iskrę Niedźwiedzice.