25

04-2024

Kolejne zwycięstwo.

• autor: shogun, 2010-09-20 00:07

W piatej kolejce zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał w Osetnicy Wilki Różana 4:1(3:0) po bramkach Tomka Jagielskiego, Andrzeja Ziembowskiego oraz Ariusza Hawrylowa(2).

Już pierwsza akcja meczu zakończyła się bramką dla Sokoła, gdzie błąd obrony gości wykorzystał Tomek Jagielski, który płaskim strzałem otwiera wynik spotkania. Goście zaskoczeni takim obrotem meczu rzucają się do odrabiania strat i osiągają przewagę w środku pola, jednak to zawodnicy Sokoła dochodzą do kolejnych sytuacji strzeleckich. Dogodnych sytuacji strzeleckich nie wykorzystuje Jagielski i Hawrylów. W jednej z nielicznych akcji gości piłka po minięciu bramkarza trafia w słupek. Drugą bramkę dla Sokoła po rzucie wolnym z 20 metrów strzela pięknym strzałem Andrzej Ziembowski, gdzie po odbiciu od poprzeczki futbolówka ląduje w bramce Wilków. Na 3:0 podwyższa po dośrodkowaniu Tomka Jagielskiego Ariusz Hawrylów strzelając z kilku metrów obok bezradnego bramkarza  Różanej. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie, zawodnicy z Różanej atakują nieudolnie, a gospodarze wyprowadzają kontry. Jedną z nich na gola zamienia ponownie Ariusz Hawrylów strzelając płaskim strzałem gola z kilkunastu metrów. Goście próbują zmienić niekorzystny rezultat strzałami z dystansu jednak dobrze broni nasz bramkarz Mateusz Ziembikiewicz. W doliczonym czasie gry rezultat ustala napastnik Wilków strzelając głową bramkę z kilku metrów, wykorzystując rozprężenie w szeregach obronnych Sokoła. Zdobywamy kolejne trzy punkty po meczu, który nie był wielkim sportowym widowiskiem, jednak brawa należą się całemu zespołowi za realizowanie założeń taktycznych i wolę walki. Już w środę o 16:30 Sokół w Osetnicy podejmował będzie IV -ligowy Konfeks Legnica w ramach kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski.