26

04-2024

Porażka w pucharze.

• autor: shogun, 2010-09-23 23:23

W drugiej rundzie Pucharu Polski zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa przegrał w Osetnicy z IV ligowym Konfeksem Legnica 1:2(0:0) po bramkach Damiana Sopkowicza  dla Sokoła oraz Wilczyńskiego i Horbala dla Konfeksu.

W spotkaniu nie mogli wystąpić nasi nominalni napastnicy z uwagi na zabieg operacyjny Ariusza Hawrylowa oraz sprawy rodzinne Tomka Jagielskiego. Pomimo osłabień nasz zespół nie położył się przed utytułowanym i wyżej notowanym przeciwnikiem i podjął walkę z której przy odrobinie szczęścia mógł wyjść zwycięsko. Zawodnicy Sokoła zagęścili środek pola i pozwolili grać gościom na swojej połowie licząc na kontry. Pierwszej dogodnej sytuacji dla Sokoła nie wykorzystał Damian Sopkowicz, który będąc sam na sam z bramką gości zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, którą padła łupem bramkarza. Z rzutu wolnego groźnie strzela Andrzej Ziembowski minimalnie obok słupka bramki legniczan. Kolejną sytuację strzelecką zmarnował ponownie Damian Sopkowicz, który trafił piłką w bramkarza Konfeksu z kilku metrów po rzucie wolnym wykonywanym przez Andrzeja Ziembowskiego. Pod koniec pierwszej połowy po zderzeniu obrońców Konfeksu sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Łukasz Leśniak, lecz z kilku metrów trafił w bramkarza. Zawodnic Konfeksu posiadali przewagę w polu z której jednak nic nie wynikało. Ataki gości były rozbijane na 30metrze przez dobrze dysponowanych tego dnia gospodarzy. Legniczanie próbowali zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dystansu, jednak były one niecelne lub pewnie bronił Mateusz Ziembikiewicz. Pomimo 4 sytuacji strzeleckich dla naszego zespołu wynik do przerwy był bezbramkowy. Po zmianie stron trener gości Andrzej Kisiel wprowadza nowych piłkarzy, którzy wprowadzają sporo zamieszania w szeregach obronnych gospodarzy. Po dorzucie z lewej strony boiska i kiksie Piotrka Więdłochy Konfeks w 51minucie meczu zdobywa prowadzenie po płaskim strzale w długi róg naszej bramki Wilczyńskiego. Zespól Sokoła próbuje zdobyć bramkę wyrównującą, jednak strzały z dystansu są bronione przez dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza Konfeksu. Po szybkiej kontrze gości w 64minucie spotkania tracimy drugiego gola, gdzie po wślizgu Andrzeja Ginowicza piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości kieruję napastnik Konfeksu Horbal. W 75minucie meczu bramkę kontaktową zdobywa mocnym strzałem w długi róg bramki Damian Sopkowicz.  Pomimo wysiłków naszych zawodników wynik już nie ulega zmianie i do dalszej fazy rozgrywek awansuje zespól Konfeksu Legnica, którego piłkarze musieli sporo się natrudzić aby pokonać mądrze grających zawodników Sokoła. Należy pochwalić nasz zespól za walkę i realizowanie założeń taktycznych. Brak skuteczności spowodował jednak, że nasz zespół żegna się z pucharami, po dobrym meczu w którym o mały włos nie doszło do sporej niespodzianki.