Remis po ciężkim meczu.

• autor: shogun, 2010-09-28 01:27

W meczu szóstej kolejki zespól Sokoła Ur-Pal Krzywa zremisowal w Lipie z tamtejszym LZS-em 2:2(1:1) po bramkach Damiana Sopkowicza oraz Tomka Jagielskiego.

Mecz został rozegrany w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu na grząskim boisku. Pierwsza połowa spotkania to przewaga zawodników z Lipy którzy ostrzeliwują bramkę strzeżoną przez Mateusza Ziembikiewicza. Strzały te są niecelne lub dobrze interweniuje bramkarz Sokoła. W jednej z nielicznych akcji Sokoła przed szansą na strzelenie bramki znajduje się Tomek Jagielski, jednak jego strzał jest zbyt lekki i broni go bez problemu bramkarz gospodarzy. Gospodarze grają lepiej i dokumentują swoją przewagę golem strzelonym po serii błędów naszego zespołu. Andrzej Ziembowski traci piłkę na połowie rywala po czym napastnik Lipy wygrywa pojedynek biegowy z Andrzejem Ginowiczem i odgrywa na 7 metr do rozgrywającego gospodarzy, który płaskim strzałem przy krótkim słupku strzela pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Spóźnia się w tej sytuacji z interwencją Daniel Gruszecki, który nie zdążył zablokować strzału. Gospodarze próbują iść za ciosem i stwarzają kolejne sytuacje strzeleckie, jednak są nieskuteczni. Szansę na zdobycie bramki wyrównującej ma Tomek Jagielski, ale jego strzał z kilkunastu metrów jest blokowany przez obrońców Lipy. Groźnie z rzutu wolnego strzela Tomek Jagielski i Łukasz Leśniak ale dobrze broni bramkarz gospodarzy. Gdy wydaje się że pierwsza odsłona tego pojedynku zakończy się jedno bramkowym prowadzeniem gospodarzy bramkę wyrównującą strzela po indywidualnej akcji Damian Sopkowicz. Chwilę później sędzia kończy pierwszą część meczu. Po zmianie stron zespół Sokoła gra lepiej i stwarza kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala. Dogodnych sytuacji nie wykorzystuje Tomek Jagielski i Damian Sopkowicz. Zdobywamy gola po strzale Tomka Jagielskiego, jednak sędzia dopatruje się pozycji spalonej naszego zawodnika. Sytuacje bramkowe mają też gospodarze, ale dobrze broni nasz bramkarz. Po wybiciu piłki przez naszą obronę i kiksie obrońców z Lipy sam na sam z bramkarzem gospodarzy znajduje się Tomek Jagielski(dwukrotnie) jednak sędzia boczny nie wiadomo czemu pokazuje pozycję spaloną naszego napastnika. Druga bramka dla Lipy pada po kolejnym już błędzie sędziów, gdzie napastnik gospodarzy będąc na kilkumetrowym spalonym strzela obok interweniującego Mateusza Ziembikiewicza. Protesty naszej drużyny kończą się jedynie na żółtej kartce dla naszego kapitana. Zawodnicy Sokoła rzucają się do odrabiania strat, co udaje się w doliczonym  czasie gry, gdzie po dobrej akcji wprowadzonego na boisko kilka minut wcześniej Piotrka Więdłochy, gola wyrównującego strzela głową Tomek Jagielski. Chwilę później bardzo słabo sędziujący tego dnia arbiter kończy zawody w których remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym, choć to gospodarze mogą czuć niedosyt tracąc bramkę w samej końcówce spotkania. Zaznaczyć należy bardzo słabą dyspozycję sędziów tego spotkania, do których pretensje zgłaszali zawodnicy i działacze obu ekip.

autor: ~EDY 2010-09-28 11:18:26

avatar Bardzo dobra relacja i trudno się nie zgodzić z nią. Dzięki za dobry mecz. Przypominam, że zostały u nas wasze dokumenty! Proszę o kontakt na gg: 12042613

autor: ~shogun 2010-09-28 20:41:00

avatar Dzięki za docenienie i za mecz.Co do dokumentów, to prezes się odezwie.pozdrawiam