Pewne trzy punkty w meczu z Feniksem.

• autor: shogun, 2010-10-03 21:09

Sokół Ur-Pal Krzywa pokonał w Osetnicy zespół Feniksa Pielgrzymka po golach Grzegorza Sopkowicza(3), Andrzeja Ziembowskiego oraz Tomka Jagielskiego.

Zespół Sokoła przystąpił do meczu z Feniksem w mocno osłabionym składzie, gdyż kontuzję mają Damian Sopkowicz, Łukasz Leśniak, Ariusz Hawrylów jest po zabiegu, a Marcin Więłocha wyjechał na studia do Wrocławia. Z konieczności w ataku obok Tomka Jagielskiego wystąpił Piotr Wiełocha i pokazał się z bardzo dobrej strony.  Już w jednej z pierwszych akcji meczu zdobywamy prowadzenie, gdzie rzut wolny wykonuje Andrzej Ziembowski, trafia w poprzeczkę a piłkę do bramki kieruje z najbliższej odległości nasz kapitan Grzegorz Sopkowicz. Goście jeszcze nie otrząsnęli się po stracie gola gdy stracili kolejną bramkę. Gola zdobywa strzałem z 25metrów Andrzej Ziembowski po błędzie bramkarza, który się poślizgnął. Zespół Feniksu próbuje zniwelować straty, jednak czyni to mało skutecznie. Strzały są bronione przez dobrze dysponowanego tego dnia Mateusza Ziembikiewicza, lub napastników z Pilegrzymki zawodzi skuteczność. Po kolejnej kontrze Sokoła i fatalnej interwencji obrońców Feniksa trzeciego gola strzela ponownie Grzegorz Sopkowicz. W doliczonym czasie gry po kolejnym rzucie wolnym wykonywanym przez Andrzeja Ziembowskiego przed bramkarzem gości znajduje się Grzegorz Sopkowicz i strzela głową trzecią bramkę dla naszego zespołu. Chwilę później sędzia kończy pierwszą odsłonę tego meczu. Druga połowa meczu to zdecydowane ataki gości, którzy próbują zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dystansu, jednak są one niecelne lub dobrze broni nasz bramkarz. Dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystuje Tomek Jagielski oraz Piotrek Więdłocha. Groźnie zrzutu wolnego strzelają Andrzej Ziembowski i Tomek Jagielski, jednak ich strzały są niecelne. Piątą bramkę dla naszego zespołu strzela Tomek Jagielski z rzutu wolnego z 16metrów mocnym uderzeniem obok bezradnego bramkarza Feniksu. W doliczonym czasie gry goście wykorzystują rozluźnienie w szeregach obronnych Sokoła i strzelają dwie bramki strzałami zza pola karnego. Po nie najlepszym meczy, gdzie kilku zawodników Sokoła zagrało poniżej swoich możliwości zdobywamy pewnie trzy punkty z zespołem, który wybitnie nam wcześniej nie leżał.