Pewne zwycięstwo z Jaworem.

• autor: shogun, 2010-10-17 17:51

W meczu 9 kolejki zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pewnie pokonał w Osetnicy JTS Jawor 6:1(1:0) po bramkach Ariusza Hawrylowa(2),Łukasza Leśniaka(k), Damiana Sopkowicza, Piotrka Więdłochy i Grzegorza Sopkowicza.

Zespól JTS-u Jawor, który zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli walczył szczególnie w pierwszej połowie z zespołem Sokoła jak równy z równym. W 10 minucie meczu pierwszego gola dla naszego zespołu po podaniu od Rafała Solpy zdobywa Ariusz Hawrylów strzelając z woleja w okienko bramki przeciwnika. Dogodne sytuacje strzeleckie marnują jeszcze A.Hawrylów, G.Sopkowicz, D. Gruszecki i P. Więłocha, których strzały są niecelne lub dobrze interweniuje bramkarz gości. Zawodnicy z Jawora próbują zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dystansu, jednak są one niecelne. Pierwsza połowa spotkania kończy się na skromnym prowadzeniu naszego zespołu. Już na początku drugiej odsłony tego pojedynku zdobywamy druga bramkę. Piłkę zagrywa w polu karnym ręką stoper jaworzan po dorzucie Ariusza Hawrylowa, a pewnym egzekutorem okazuje się Łukasz Leśniak. Po stracie gola lekką przewagę w polu osiągają zawodnicy JTS-u, ale nie wiele z tego wynika, gdyż ich strzały są chimeryczne i albo niecelne, albo pewnie bronione przez naszego bramkarza Mateusza Ziembikiewicza. Po nieudanej pułapce ofsajdowej sam na sam z bramkarzem z Jawora znajduje się Rafał Solpa, który podaje do nadbiegającego Damiana Sopkowicza, który strzela trzeciego gola dla Sokoła. Po rzucie wolnym wykonywanym z 20metra przed naszą bramkę jaworzanie strzelają bramkę na 3:1, gdzie odrobinę spóźniony jest z interwencją nasz bramkarz. Po chwilowej przewadze gości strzelamy w kolejnej kontrze czwartego gola, gdzie podanie od Piotra Więdłochy na gola zamienia Ariusz Hawrylów. Na 5:1 podwyższa Piotr Więłocha, który wykorzystuje krosowe podanie od Ariusza Hawrylowa i w sytuacji sam na sam z bramkarzem JTS-u mija go i strzela do pustej bramki. Gości dobija nasz kapitan Grzegorz Sopkowicz, który wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem jaworzan po kolejnym błędzie obrońców gości. Pomimo wielu dogodnych sytuacji wynik nie ulega już zmianie i odnosimy przekonywujące zwycięstwo, które nie było zagrożone przez całe spotkanie. Reasumując po dość ciekawym meczu zdobywamy pewne trzy punkty umacniając się na trzecim miejscu w tabeli. A już za tydzień w Osetnicy gościć będziemy lidera rozgrywek GKS Męcinkę.