Porażka z liderem

• autor: shogun, 2010-10-26 01:56

W meczu 10 kolejki Sokół Ur-Pal Krzywa przegrał w Osetnicy z liderem KS Męcinka 1:2(0:1) po bramce z rzutu karnego Andrzeja Ziembowskiego.

Początek meczu to dwie sytuacje bramkowe naszego zespołu zmarnowane przez Ariusza Hawrylowa. Pierwszy strzał z 10 metrów przeniósł nad poprzeczką bramkarz gości, natomiast w drugiej sytuacji strzał z 2 metrów naszego napastnika trafił wprost w ręce bramkarza. Zaskoczeni takim obrotem meczu przyjezdni próbowali zdobyć gola strzałami z dystansu, które jednak były niecelne. Zawodnicy z Męcinki posiadali optyczną przewagę ,a zespól Sokoła próbował  kontratakować. Spore zamieszanie w słabo spisującej się obronie lidera stwarzali nasi napastnicy, jednak brakowało skuteczności. W 15minucie meczu mocne dośrodkowanie z boku boiska trafia w głowę napastnika gości, który przytomnie kieruje piłkę do naszej bramki. Od strzelenia gola przewagę w polu osiągają zawodnicy z Męcinki, ale ich akcje są rozbijane na 20 metrze przed bramką Sokoła, lub dobrze interweniuje Mateusz Ziembikiewicz. Drugą sytuację bramkową dla gości marnuje ich napastnik, który po nieporozumieniu naszych obrońców z 12metrów strzela wprost w naszego bramkarza. Do wyrównania mógł doprowadzić po kolejnym błędzie obrońców KS Męcinka, Daniel Gruszecki, ale futbolówka po jego strzale z 10 metrów trafiła w boczną siatkę. Pierwsza odsłona tego pojedynku kończy się jedno bramkowym prowadzeniem gości. Po zmianie stron zespół Sokoła rusza do zdecydowanych ataków i osiąga przewagę w polu spychając gości do obrony. Minimalnie niecelnie strzelają Tomek Jagielski, Ariusz Hawrylów i Andrzej Ziembowski. Po zagraniu w polu karnym piłki reką przez obrońcę Męcinki sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu, który pewnym strzałem na gola zamienia Andrzej Ziembowski.  Marnujemy kilka dogodnych sytuacji na zdobycie zwycięskiego gola, a w najlepszej sytuacji płaski strzał Ariusza Hawrylowa z 6 metrów pada łupem świetnie broniącego tego dnia bramkarza gości. W 82 minucie meczu po jednej z nielicznych akcji Męcinki w drugiej połowie tego spotkania pada w kontrowersyjnych okolicznościach druga bramka dla przyjezdnych. Lewy pomocnik gości po zagraniu piłki ręką i staranowaniu naszego stopera strzela gola, którego z sobie jedynie znanego powodu uznaje bardzo słabo dysponowany tego dnia sędzia zawodów. Protesty zawodników Sokoła kończą się jedynie na żółtej kartce dla Mateusza Ziembikiewicza. Po stracie bramki zawodnicy Sokoła rzucają się do odrabiania strat, ale ich ataki są nieskuteczne. W doliczonym czasie gry goście  wykorzystując odkrycie się naszego zespołu strzelają groźnie dwukrotnie na bramkę Sokoła, jednak dobrze broni Mateusz Ziembikiewicz. Sędzia zawodów po raz kolejny w 90 minucie meczu daje popis swojej niekompetencji, gdzie zawodnika gości fauluje w środkowej strefie boiska nasz kapitan Grzegorz Sopkowicz, a sprawiedliwość próbuje wymierzyć kilku piłkarzy Męcinki. Dochodzi do szarpaniny pomiędzy zawodnikami obu zespołów. Po opanowaniu sytuacji sędzia pokazuje żółty kartonik jedynie zawodnikowi Sokoła oszczędzając przyjezdnych. Wynik do końca spotkania już nie ulega zmianie i lider po słabej grze zdobywa 3 punkty po koszmarnym błędzie sędziego zawodów, który wypaczył wynik spotkania. Cieszy postawa zespołu, który szczególnie w drugiej połowie spotkania walczył z faworyzowanym rywalem jak równy z równym i przy odrobinie lepszej skuteczności mógł zdobyć trzy punkty.