Wygrana na ciężkim terenie.

• autor: shogun, 2011-04-11 11:24

W 16 kolejce zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa wygrał w Paszowicach z Ratajem 2:1 (0:0) po bramkach Tomka Jagielskiego i Damiana Sopkowicza.

Zespół z Paszowic przed sezonem był upatrywany jako jeden z kandydatów do awansu, jednak spisuje się poniżej oczekiwań i zajmuje dolne rejony tabeli. Mecz został rozegrany przy porywistym wietrze, który mocno utrudniał grę. Początek spotkania to lekka przewaga w polu gospodarzy, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Sokoła, jednak byli nieskuteczni. Najgroźniejsze to strzał w poprzeczkę zawodnika Rataja oraz sytuacja sam na sam z naszym bramkarzem napastnika gospodarzy, którego w ostatniej chwili uprzedził Łukasz Leśniak wybijając piłkę na rzut rożny. Nasi zawodnicy w pierwszej połowie grając z wiatrem próbowali strzałów z dalszej odległości, które były niecelne albo dobrze bronił bramkarz Rataja. Pierwsza odsłona tego pojedynku zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej połowie nasz zespół grając pod wiatr został zepchnięty do obrony, co jednak nie przełożyło się na sytuacje dla gospodarzy, którzy popełniali błędy w obronie. W 55minucie spotkania po składnej akcji naszego zespołu lewą stroną boiska w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Tomek Jagielski i mocnym strzałem otworzył wynik tego spotkania. Zawodnicy Rataja próbowali doprowadzić do wyrównania strzałami z dystansu oraz z rzutów wolnych, jednak dobrze tego dnia bronił Mateusz Ziembikiewicz. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał Damian Sopkowicz, którego strzał  obronił bramkarz Rataja. Kolejnej sytuacji nie wykorzystał Tomek Jagielski, który strzelił lewą nogą mocno nad bramką rywala oraz Daniel Gruszecki strzelając zbyt lekko. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 75 minucie meczu, gdzie w niegroźnej sytuacji rozgrywający Rataja zdecydował się na strzał z 30 metrów trafiając w okienko naszej bramki. W 88minucie meczu wychodzącego na czystą pozycję Grześka Sopkowicza fauluje na linii pola karnego obrońca gospodarzy. Z rzutu wolnego po wycofaniu na 16 metr strzela Tomek Jagielski, gdzie jeszcze lot piłki zmienia Damian Sopkowicz strzelając zwycięską bramkę dla naszego zespołu. Zawodnicy Rataja próbują doprowadzić jeszcze do wyrównania, ale mądrze grający nasz zespół dowozi korzystny wynik do końca spotkania.  Po ciężkim meczu zdobywamy kolejne trzy punkty i dzięki remisowi Nysy Wiadrów z Męcinką zmniejszmy dystans do drugiego miejsca do trzech punktów. Nasz zespół pomimo osłabień spowodowanych kontuzjami kilku zawodników rozegrał dobre spotkanie na boisku wymagającego rywala i umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli.