Strata kolejnych punktów.

• autor: shogun, 2011-05-17 10:58

W kolejnym meczu ligowym zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa zremisował w Osetnicy z lokalnym rywalem Skorą Jadwisin 1:1(0:1) po bramce strzelonej z karnego przez Andrzeja Ziembowskiego.

Mecz z rywalem zza miedzy od początku nie układał się dobrze dla naszego zespołu. Już w pierwszych minutach meczu rywal kilka razy groźnie strzelał zza pola karnego jednak strzały te były minimalnie niecelne. Zespół Sokoła próbował kontratakować i stworzył kilka sytuacji pod bramką Skory jednak po strzałach Hawrylowa, D.Sopkowicza i Ziembowskiego dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych. W 30 minucie meczu po stracie piłki w środku pola do prostopadłej piłki biegnie kapitan gości, który wbiega przed Kozłowskiego w polu karnym i się przewraca. Sędzia dopatruje się w tej sytuacji faulu naszego stopera i dyktuje rzut karny, który pewnym strzałem na gola zamienia jeden z zawodników Skory. Od tego czasu zawodnicy Sokoła osiągają lekką przewagę w polu i stwarzają kilka groźnych sytuacji przy których brakuje jednak wykończenia. W najgroźniejszej z nich Ariusz Hawrylów będąc kilka metrów przed bramką gości strzela głową wprost w ręce bramkarza. Pierwsza połowa meczu kończy się na jednobramkowym prowadzeniu gości, którzy grają z większą determinacją niż nasz zespół. Po zmianie stron Sokół osiąga zdecydowaną przewagę w polu i stwarza kolejne sytuacje strzeleckie. Zespół z Jadwisina rozpaczliwie się broni pozostawiając w ataku jedynie jednego napastnika. Kontuzji doznaje także jeden z zawodników gości, którzy w drugiej połowie meczu grają w osłabieniu nie posiadając na ławce rezerwowej zmienników. Szansę na wyrównanie marnuje nasz kapitan Grzegorz Sopkowicz, który będąc 3 metry przed bramką rywala strzela wysoko nad poprzeczką. Po minięciu się z piłką bramkarza Skory piłkę do pustej bramki skierował głową Damian Sopkowicz, jednak jego uderzenie trafia w boczną siatkę bramki. W 70minucie meczu doprowadzamy do wyrównania, gdzie indywidualną akcją w polu karnym popisuje się Ariusz Hawrylów, który jest faulowany i sędzia dyktuje drugi w tym meczu rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazuje się Andrzej Ziembiwski, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa gola dla naszego zespołu. Szansę na strzelenie zwycięskiego gola dla naszego zespołu marnuje Piotr Więdłocha, który przy próbie przelobowania bramkarza nie trafia w światło bramki. Goście szukają szansy na zdobycie bramki w strzałach z rzutów wolnych lub z dystansu, są jednak mało precyzyjni, lub dobrze broni nasz bramkarz. Pomimo kilku dogodnych sytuacji dla Sokoła wynik nie ulega już zmianie i dopisujemy do swojego dorobku kolejny punkt, jednak biorąc pod uwagę przebieg spotkania i osłabienie przeciwnika wydaje się, że bardziej jest to strata dwóch punktów niż zdobycie jednego. Gości należy pochwalić za ambicję i wolę walki, którymi, szczególnie w pierwszej odsłonie pojedynku przewyższali nasz zespół. A już w najbliższą środę o godz. 17:00 w Osetnicy zespół Sokoła rozegra zaległe spotkanie z Lipą, która walczy o utrzymanie w naszej klasie rozgrywkowej.

autor: ~obserwator 2011-05-17 20:42:07

avatar opis ok ale... Sopek marnuje sam na sam probujac lobowac bramkarz broni, karny dla Sokoła wymuszony , do pustej z głowy sopek nie strzelał z końcowej linii więc nie miał jak wstrzelic sie w bramke , szkoda ze goscie juniorami łatają skład bo 5 najlepszych ma kontuzje ale trudno , derby na zasłużony remis