Pewna wygrana z Lipą.

• autor: shogun, 2011-05-19 11:20

W zaległej 19 kolejce legnickiej III gr A-klasy zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał w Osetnicy LZS Lipę 4:2(2:1) po bramkach Arka Ziembowicza, Tomka Jagielskiego(2) i Grzegorza Sopkowicza.

Oba zespoły znajdują się na przeciwnych biegunach tabeli. Sokół znajdował się przed tą kolejka na trzecim miejscu i walczy o drugą pozycję w tabeli natomiast Lipa wyprzedza w tabeli jedynie wycofaną z rozgrywek Chojnowiankę II Chojnów. Już w jednej z pierwszych akcji meczu zespół Sokoła wychodzi na prowadzenie, gdzie po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Kurczaka piłkę do bramki gości na dwie raty kieruję Arek Ziembowicz. Pierwszy strzał głową odbija przed siebie bramkarz Lipy, a przy dobitce jest już bezradny. W 15 minucie meczu prowadzimy już dwoma bramkami po indywidualnej akcji Tomka Jagielskiego, który wykorzystuje niezdecydowanie obrońców gości i wychodzi na czystą pozycję, której nie marnuje. Goście próbują zdobyć bramkę kontaktową strzałami z dystansu, jednak są mało precyzyjni. Zawodnicy Sokoła stwarzają kolejne sytuacje na zmianę rezultatu, jednak co jest już zmorą naszego zespołu, są nieskuteczni. Gdy wydaje się, że kolejne gole dla Sokoła są tylko kwestią czasu zawodnicy Lipy zdobywają bramkę kontaktową strzałem zza pola karnego, gdzie piłka wpada za kołnierz nie za dobrze ustawionemu Mateuszowi Ziembikiewiczowi. Po zdobyciu tej bramki lekką przewagę w polu osiągają przyjezdni konstruując groźne akcje pod naszą bramką, z czego jednak nic nie wynika. Po składnej akcji całego zespołu i dorzucie Piotrka Więdłochy trzecią bramkę dla Sokoła mógł zdobyć Tomek Jagielski, który jednak będąc kilka metrów przed bramkarzem Lipy strzela zbyt lekko. Pomimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich dla naszego zespołu wynik do przerwy nie ulega już zmianie. Po zmianie stron goście próbują doprowadzić do wyrównania, jednak ich strzały zza pola karnego są niecelne. W 50 minucie meczu strzelamy trzeciego gola, gdzie po indywidualnej akcji sytuację sam na sam z bramkarzem Lipy wykorzystuje Grzegorz Sopkowicz strzelając płasko w długi róg bramki. Po strzeleniu trzeciego gola nasz zespół osiąga zdecydowaną przewagę w polu stwarzając kolejne sytuacje strzeleckie, gdzie trzech sytuacje 100% nie wykorzystuje Damian Sopkowicz, który będąc sama na sam z bramkarzem gości  z 7 metrów nie trafia w światło bramki. Przed szansą na podwyższenie rezultatu znajduje się jeszcze Tomek Jagielski i Grzegorz Sopkowicz, ale są oni nieskuteczni. Po rzucie rożnym wykonywanym przez gości w niegroźnej sytuacji napastnika z Lipy fauluje w bocznym sektorze boiska około 20 metrów od naszej bramki Andrzej Ginowicz. Rewelacyjnym uderzeniem w okienko naszej bramki popisuje się rozgrywający gości zdobywając kolejną bramkę dla rywala. Goście podbudowani takim obrotem sprawy rzucają się do ataków stwarzając kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką głownie próbując strzałów z dystansu, które są niecelne lub padają łupem naszego bramkarza. Po jednej z kontr naszego zespołu i bardzo dobrym podaniu Grześka Sopkowicza gola zdobywa w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lipy Tomek Jagielski, jednak sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną. W 80 minucie meczu strzelamy czwartą bramkę, gdzie obrońca Lipy źle wznawia grę z piątki podając wprost pod nogi Damiana Sopkowicza, który podaje do Tomka Jagielskiego, a ten nie ma najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza gości. Przyjezdni walczą do końca o zmianę rezultatu, co jednak nie przynosi skutków i odnosimy pewne zwycięstwo po nie najlepszym meczu. Warto odnotować bardzo dobrą grę na lewej pomocy naszego kapitana Grześka Sopkowicza, który walczył w obronie i w ataku wygrywając prawie wszystkie pojedynki ze swoim rywalem z Lipy. Reasumując pomimo osłabienia{w meczu nie mogli wystąpić z powodu kontuzji, kartek i spraw osobistych-Hawrylów, Solpa, Ziembowski, Wencel, Leśniak, M.Więdłocha) odnosimy zasłużone zwycięstwo, które mogło być dużo okazalsze gdybyśmy wykorzystali choć połowę z wielu stworzonych sytuacji strzeleckich. Po tym meczu nasz zespól wskoczył na drugą pozycję w tabeli ustępując jedynie liderowi z Męcinki. A już w sobotę o 14:00 gramy w Jaworze z tamtejszym JTS-em. Zbiórka godz. 12:00.