Porażka w Jaworze.

• autor: shogun, 2011-05-22 03:31

W meczu 22 kolejki III grupy legnickiej A-klasy zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa poległ w Jaworze z tamtejszym JTS-em 1:4(0:1) po bramce Tomka Jagielskiego.

Początek meczu to uważna gra w obronie obu zespołów z lekką przewagą w polu gospodarzy, którzy próbowali zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dystansu, które jednak były niecelne. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W jednej z nielicznych akcji Sokoła na bramkę gospodarzy strzela Tomek Jagielski, jednak dobrze interweniuje bramkarz JTS-u. W 30 minucie meczu gospodarze zdobywają pierwszego gola w tym spotkaniu, gdzie po rzucie wolnym i niepewnej interwencji Mateusza Ziembikiewicza piłka odbija się od poprzeczki i napastnik gospodarzy umieszcza ją głową w naszej bramce. Spóźnił się w tej sytuacji z asekuracją Łukasz Leśniak. Strata bramki podziałała mobilizująco na zawodników Sokoła, którzy zepchnęli jaworzan do obrony stwarzając trzy znakomite sytuacje do wyrównania. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Kurczaka zmierzającą w okienko bramki gospodarzy piłkę efektowną paradą wybija bramkarz z Jawora. W kolejnej akcji i zamieszaniu podbramkowym piłkę z 8 metrów do bramki kieruje Piotrek Więdłocha, jednak  ponownie pada ona łupem bramkarza JTS-u. W kolejnej akcji po faulu na Andrzeju Ziembowskim rzut wolny z 17 metrów wykonuje Tomek Jagielski, którego strzał wybija z linii bramkowej obrońca gospodarzy. Pomimo kilku sytuacji dla naszego zespołu wynik do przerwy nie ulega już zmianie. Po przerwie ponownie przewagę w polu osiągają gospodarze, którzy grają agresywniej i z większą wolą walki. Efektem przewagi jest druga bramka dla JTS-u, którą zdobywa mocnym strzałem napastnik jaworzan po ograniu Grześka Szajera i niepewnej interwencji zasłoniętego Mateusza Ziembikiewicza. Po stracie drugiego gola zespół Sokoła osiąga lekką przewagę w polu i stwarza kilka sytuacji strzeleckich, których jednak nie wykorzystuje. Sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy marnuje Ariusz Hawrylów, którego strzał blokują obrońcy z Jawora. Po błędzie bramkarza gospodarzy do pustej bramki z ostrego kąta nie trafia Grzesiek Sopkowicz uderzając w boczną siatkę. W 60 minucie meczu zdobywamy bramkę kontaktową, gdzie po prostopadłym podaniu Łukasza Kurczaka Tomek Jagielski wychodzi na czystą pozycję i umieszcza piłkę mocnym strzałem w bramce gospodarzy. Sytuacje na wyrównanie marnuje Daniel Gruszecki, który będąc 4 metry od bramki jaworzan nie trafia w światło bramki. Co nie udaje się zawodnikom Sokoła nie sprawia większej trudności napastnikom JTS-u, którzy w końcówce meczu po składnej kontrze zdobywają trzeciego gola. Szansę na zmniejszenie porażki ma jeszcze Damian Sopkowicz, który wychodzi na czystą pozycję jednak jego strzał z 12 metrów jest minimalnie niecelny. W doliczonym czasie gry tracimy czwartego gola, po faulu w polu karnym Andrzeja Ginowicza i wykorzystanym rzucie karnym przez jaworzan, gdzie bliski wybronienia strzału jest nasz bramkarz. Chwilę później sędzia kończy zawody w których zespół Sokoła stworzył wiele sytuacji strzeleckich, których jednak nie wykorzystał i odniósł zasłużoną porażkę z będącym ostatnio na fali JTS-em Jawor. A już w środę rozegramy kolejne spotkanie, gdzie zespół Sokoła zmierzy się na wyjeździe o 17:00 z liderem z Męcinki. Wyjazd godz. 15:30.