03

04-2024

Zwycięstwo po dobrym meczu.

• autor: shogun, 2011-06-12 19:03

W przedostatniej kolejce sezonu  Sokół Ur-Pal Krzywa pokonał w Granowicach tamtejsze Rodło 4:2(2:0) po golach Tomka Jagielskiego, Rafała Solpy, Łukasza Kurczaka i samobójczym trafieniu bramkarza gospodarzy.

Zespół Rodła po słabej rundzie jesiennej, po której zajmował z ośmioma punktami przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie wycofaną z rozgrywek Chojnoiwnakę II Chojnów w rundzie rewanżowej zdobył już 22 punkty i przed spotkaniem z Sokołem był pewny utrzymania. Natomiast Sokół w celu utrzymania drugiej pozycji w tabeli musiał wygrać tą potyczkę z uwagi na otrzymanie przez Feniks Pielgrzymka trzech punktów walkowerem za mecz z rezerwami Chojnowianki. Początek meczu to zagęszczenie środka pola i groźne strzały gospodarzy, które jednak były bardzo niecelne. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Andrzeja Ziembowskiego, który wycofał piłkę na 20 metr groźnym strzałem popisał się Tomek Jagielski i piłkę zmierzającą do bramki Rodła z najwyższym trudem wybił na róg bramkarz gospodarzy. W 10 minucie meczu wynik spotkania otworzył słabo tego dnia dysponowany bramkarz Rodła, który po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Kurczaka kieruje piłkę do swojej bramki. Zawodnicy Sokoła mają w tym fragmencie spotkania przewagę, której jednak nie mogą udokumentować, gdyż zawodzi skuteczność. Groźnie, aczkolwiek niecelnie strzela wolejem z 8 metrów od bramki Rodła Piotrek Więdłocha. Po wymanewrowaniu słabo spisującej się w tym meczu obrony Rodła przed szansą na podwyższenie prowadzenia dla Sokoła znajduje się Tomek Jagielski, jednak strzela wysoko nad bramką gospodarzy. Zawodnicy z Granowic próbują swoich szans w szybkich atakach, gdzie w jednej z akcji na czystą pozycję wychodzi ich napastnik wyprzedzając Andrzeja Ginowicza, lecz blokowany przez naszego stopera Bogdana Kozłowskiego strzela bardzo lekko i piłka pada łupem naszego bramkarza. W kolejnej akcji groźny strzał gospodarzy z ostrego konta wybija na róg nasz bramkarz Mariusz Ostroucha. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa tego spotkania zakończy się na skromnym prowadzeniu naszego zespołu błąd popełnia prawy obrońca Rodła, który zbyt lekko odgrywa piłkę do swojego stopera, a ta pada łupem Ariusza Hawrylowa, który wypuszcza w uliczkę Tomka Jagielskiego, który będąc sam na sam z bramkarzem Rodła nie ma najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Była to ostatnia akcja pierwszej odsłony tego pojedynku. Druga połowa tego meczu rozpoczyna się od akcji lewą stroną boiska, gdzie Ariusz Hawrylów po wymanewrowaniu dwóch obrońców Rodła podaje do stojącego metr przed bramką Grześka Sopkowicza, który jednak w nieprawdopodobny sposób nie trafia w piłkę. Chwilę później gospodarze zdobywają bramkę kontaktową potwierdzając stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Rozgrywający Rodła po błędzie Grześka Szajera, który poszedł na raz strzela płaskim strzałem gola, obok źle ustawionego Mariusza Ostroucha. Zawodnicy Rodła zwietrzyli szansę na doprowadzenie do wyrównania i rzucili się do ataków narażając się na kontry. Przed szansą na podwyższenie prowadzenia dla Sokoła ponownie znajduje się Tomek Jagielski wykorzystując zbyt słabe zagranie do swojego bramkarza obrońcy gospodarzy, gdzie po minięciu bramkarza nasz napastnik mając przed sobą jedynie bramkę trafia w rozpaczliwie interweniującego zawodnika Rodła. Groźnie strzela Ariusz Hawrylów i Łukasz Kurczak, ale ich strzały są minimalnie niecelne. W 75 minucie meczu strzelamy trzeciego gola, gdzie rzut wolny wykonuje z 25 metrów Andrzej Ziembowski, a piłkę z ostrego konta do pustej bramki po kolejnym błędzie bramkarza Rodła kieruje Rafał Solpa. Szanse na podwyższenie prowadzenia dla naszego zespołu ma jeszcze dwukrotnie Damian Sopkowicz, jednak w pierwszej sytuacji zbyt długo zwleka z oddaniem strzału, a w drugiej zbyt mocno podaje do Tomka Jagielskiego będąc sam na sam z bramkarze Rodła. W 87 minucie meczu po błędzie Daniela Gruszeckiego, który zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki tracimy drugiego gola, gdzie napastnik z Granowic wślizgiem kieruje piłkę do naszej bramki strzałem w długi róg. Groźny strzał z 25 metrów pomocnika gospodarzy wybija w boczny sektor boiska dobrze tego dnia interweniujący Mariusz Ostrouch. Ostatnie słowo w tym pojedynku należy jednak do naszego zespołu, gdzie wynik spotkania ustalił po indywidualnej akcji niemal z połowy boiska Łukasz Kurczak, który mija dwóch zawodników Rodła i mocnym strzałem z 20 metrów po długim rogu strzela czwartego gola dla Sokoła. Reasumując w przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym, czego efektem było pewne zdobycie trzech punktów. Cztery strzelone gole to najniższy wymiar kary jaka mogła spotkać gospodarzy. Po dobrym meczu pełnym walki i zaangażowania odnosimy pewne zwycięstwo i umacniamy się na drugim miejscu w tabeli. A już za tydzień do Osetnicy przyjeżdża walcząca o życie Lechia Rokitnica i czeka nas ciężki mecz z rywalem, który u siebie pokonał nasz zespół 1:0 po rzucie karnym.